#ostanidoma

NK BSK HNK Cibalia NK Croatia Zmijavci GNK Dinamo II NK Dubrava Tim Kabel NK Dugopolje HNK Hajduk II NK Hrvatski Dragovoljac NK Kusto�ija NK Me�imurje NK Orijent 1919 NK Osijek II NK Rude� NK Sesvete NK Solin HNK �ibenik s.d.d.
06.03.
Meimurje - NK Solin 1:1
07.03.
ibenik s.d.d. - Hrvatski nogometni klub Orijent 1919 1:2
NK Dugopolje - HNK Cibalia 0:0
Hrvatski nogometni klub Hajduk .d.d - Dubrava Tim Kabel 1:2
Kustoija - Osijek II s.d.d. 2:2
08.03.
GNK Dinamo II - Sesvete 1:2
Nogometni klub Croatia - Rude 1:0
BSK - Hrv. Dragovoljac 2:0


13.03.
Sesvete - BSK 15:30
Hrv. Dragovoljac - ibenik s.d.d. 15:30
14.03.
HNK Cibalia - Meimurje 15:30
NK Solin - GNK Dinamo II 15:30
Hrvatski nogometni klub Orijent 1919 - Kustoija 15:30
Osijek II s.d.d. - Nogometni klub Croatia 15:30
15.03.
Rude - Dubrava Tim Kabel 13:00
16.03.
Hrvatski nogometni klub Hajduk .d.d - NK Dugopolje 15:30
Novosti

07.04.2020.

Odluke Izvrnog odbora HNS-a od 07.04.2020.


Izvrni odbor Hrvatskog nogometnog saveza usvojio je izmjene kalendara natjecanja u Prve i Druge HNL te Hrvatskom kupu, imajui u vidu aktualnu epidemiju COVID-19.
Takoer, postavljeni su novi rokovi u postupku licenciranja.

Prema preporuci krovne europske nogometne organizacije, Uefe, rukovodstvo HNS-a razmotrilo je sve opcije u kalendaru kako bi se omoguio uspjean zavretak natjecateljske godine. S obzirom na to da je daljnji tijek epidemije koronavirusa nepredvidiv, Izvrni odbor HNS-a usvojio je tri inaice izmjene kalendara natjecanja HT Prve lige, 2. HNL te Hrvatskog kupa.

HNS je po ovoj temi bio u komunikaciji sa Sredinjim dravnim uredom za sport koji je upoznat i suglasan s ovdje navedenim odlukama.

Ovisno o epidemiolokoj situaciji u Republici Hrvatskoj te odlukama nadlenih tijela, Izvrni odbor e posebnom odlukom utvrditi koja e se inaica izmjene kalendara natjecanja primijeniti.

Takoer, IO je odredio rokove do kojih e objaviti eventualno odabranu inaicu odluke:

Opcija 1.
------------
Poetak natjecanja Prva HNL: 16. svibnja 2020.
Poetak natjecanja Druga HNL: 23. svibnja 2020.
Zavretak natjecanja Prva HNL i Druga HNL: 18. srpnja 2020.
Rok za objavu: 20. travnja 2020.


Opcija 2.
------------
Poetak natjecanja Prva HNL i Druga HNL: 30. svibnja 2020.
Zavretak natjecanja Prva HNL i Druga HNL: 25. srpnja 2020.
Rok za objavu: 4. svibnja 2020.


Opcija 3.
-----------
Poetak natjecanja Prva HNL i Druga HNL: 13. lipnja 2020.
Zavretak natjecanja Prva HNL: 2. kolovoza 2020.
Zavretak natjecanja Druga HNL: 1. kolovoza 2020.
Rok za objavu: 18. svibnja 2020.


Nadalje, Izvrni odbor je sukladno preporuci Uefe produio sve rokove vezane za odluivanje o izdavanju licence te su stoga uinjene izmjene i dopune Pravilnika o licenciranju klubova HNS-a.

Novi rokovi su sljedei:
Odluka u prvom stupnju: 15. svibnja 2020.
Dostava odluke prvog stupnja: 20. svibnja 2020.
Rok za albu: 28. svibnja 2020.
Konana odluka o izdavanju licence: do 15. lipnja 2020.
Konana odluka o odbijanju licence: do 15. lipnja 2020.
Dostava popisa licenciranih traitelja licence: do 20. lipnja 2020.

Konano, prema preporuci Uefe, u ovogodinjem postupku licenciranja nee se primjenjivati kriterij F.05 "Budui financijski podaci" (lanci 35-40. Pravilnika).

Ostale novosti

29.07.2020.

Raspored utakmica Druge HNL za sezonu 2020./20201.

Na dananjem radnom sastanku klubova Druge HNL izvren je drijeb parova za sezonu 2020./2021.

13.07.2020.

Rezultati prvih kvalifikacijskih utakmica za popunu Druge HNL

Odigrane su prve kvalifikacijske utakmice za popunu Druge HNL 2020./ 2021. godinu.

MARSONIA - JUNAK 0 - 2

MLADOST - OPATIJA 0 - 0

08.07.2020.

Raspored slubenih osoba za prvu kvalifikacijsku utakmicu za popunu Druge HNL.

Sve kvalifikacijske utakmice izravno e prenositi HNTV.

06.07.2020.

Raspored kvalifikacijskih utakmica za popunu Druge HNL.

Raspored prvih kvalifikacijskih utakmica:
----------------------------------------------------

1. Marsonia – Junak - 11.07.2020. (subota) - 18.00 h – Slav. Brod – HNTV prijenos

2. Mladost – Opatija - 12.07.2020. (nedjelja) - 18.00 h – Petrinja – HNTV prijenos


Raspored uzvratnih kvalifikacijskih utakmica:
----------------------------------------------------------

1. Junak – Marsonia - 18.07.2020. - (subota) 18.00 h – Sinj – HNTV prijenos

2. Opatija – Mladost - 19.07.2020. - (nedjelja) 18.00 h - Rijeka - Kantrida - HNTV prijenos


Sve utakmice izravno e prenositi HNTV.